SHADOW SYSTEMS MR920 ELITE FDE – 9MM HOLOSUN OPTIC UNTHRDED BBL
$1,249.00
SHADOW SYSTEMS MR920 ELITE FDE – 9MM HOLOSUN OPTIC UNTHRDED BBL
Additional information
| UPC | 810013437553 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-1024-H |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 |
| Model | MR920 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Trigger Safety |
| Sights | Front Night Sight |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 7.13 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 8.75 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 3.05 |
| Sights Type | NIGHT SIGHTS |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Out of stock





