Christensen Arms Evoke Rifle 7mm Backcountry 3rd Magazine 16.25″ 5/8×24″ Threaded Barrel Bronze and Action Gray Stock
$956.00
Christensen Arms Evoke Rifle 7mm Backcountry 3rd Magazine 16.25″ 5/8×24″ Threaded Barrel Bronze and Action Gray Stock
Additional information
| UPC | 840290526985 |
|---|---|
| Manufacturer | Christensen Arms |
| Manufacturer Part Number | 8011503600 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 16.25" |
| Caliber/Gauge | 7mm BC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.995 |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Length | 41.4000 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Rifle |
| Sights | No |
Out of stock



