JACOB GREY TWC 1911 4.25″ 9MM – OPTIC READY XS TRITIUM SGHT BL
$2,499.99
JACOB GREY TWC 1911 4.25″ 9MM – OPTIC READY XS TRITIUM SGHT BL
Additional information
| UPC | 850040696738 |
|---|---|
| Manufacturer | Jacob Grey |
| Manufacturer Part Number | TWC9425 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Model | TWC 9 |
| Product Type | 1911 |
| Safety | Manual Safety |
| Sights | Night Sight Front Only |
| Length | 13.2500 |
| Number of Magazines | 2 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Sights Type | TRITIUM |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Out of stock






