Leupold VX-5HD Gen 2 Rifle Scope 2-10×42 (30mm) CDS-SZL2 Illum. FireDot Duplex
$1,499.99
Leupold VX-5HD Gen 2 Rifle Scope 2-10×42 (30mm) CDS-SZL2 Illum. FireDot Duplex
Additional information
| UPC | 030317036942 |
|---|---|
| Manufacturer | Leupold |
| Manufacturer Part Number | 183847 |
| Adjustable Parallax | No |
| Eye Relief | 3.80" |
| Length | 12.50" |
| Magnification | 2-10x |
| Model | VX-5HD |
| Objective Size | 42mm |
| Optic Coating | Guard-Ion |
| Package Height | 3.9 |
| Package Width | 4.0 |
| Power | 2X – 10X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | FIREDOT DUPLEX |
| Shipping Weight | 1.95 |
20 in stock



