RUGER HAWKEYE LONGRANGE TGT 6.5CR
$1,211.00
RUGER HAWKEYE LONGRANGE TGT 6.5CR
Additional information
| UPC | 736676471843 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 47184 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 10 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" RH |
| Safety | 3-Position |
| Shipping Weight | 13.65 |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Matte Black |
| Length | 50.2000 |
| Model | Hawkeye |
| Package Height | 13.5 |
| Package Width | 6.5 |
| Product Type | Rifle |
| Sights | No |
Out of stock



