PTR PTR-9KT PISTOL 9MM LUGER – 5.83″ THREADED 30RD M-LOK BLK
$1,699.00
PTR PTR-9KT PISTOL 9MM LUGER – 5.83″ THREADED 30RD M-LOK BLK
Additional information
| UPC | 897903003173 |
|---|---|
| Manufacturer | PTR |
| Manufacturer Part Number | PDW100003 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black Nitride |
| Barrel Length | 5.16" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | 17.2500 |
| Model | 9KT |
| Number of Magazines | 2 |
| Product Type | AR Pistol |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Lever Action |
| Sights | Iron |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Thread Pattern | 1/2"-28 tpi |
| Units per Box | 1 |
Out of stock



