CMMG RIFLE RESOLUTE MK4 6MM – ARC 16.1″ 10RD MIDNIGHT BRONZE
$1,505.00
CMMG RIFLE RESOLUTE MK4 6MM – ARC 16.1″ 10RD MIDNIGHT BRONZE
Additional information
| UPC | 810144725420 |
|---|---|
| Manufacturer | CMMG |
| Manufacturer Part Number | 60AF30CMB |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.10" |
| Caliber/Gauge | 6mm ARC |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 39.8000 |
| Rate of Twist | 1:7.50" |
| Safety | CMMG Zeroed 60/90 Degree |
| Sights | No |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
7 in stock



