BERGARA MOUNTAIN 2.0 6.5CM – 22″ GREY/CAMO CARBON FIBER
$2,049.99
BERGARA MOUNTAIN 2.0 6.5CM – 22″ GREY/CAMO CARBON FIBER
Additional information
| UPC | 043125065301 |
|---|---|
| Manufacturer | Bergara |
| Manufacturer Part Number | BPR28-65 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 10.25 |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Length | 48.7500 |
| Magazine Included | 1 x 4-Round |
| Model | Mountain Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Sights | No |
2 in stock



