SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT PRO OSP 9MM BK CA GU
$617.00
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT PRO OSP 9MM BK CA GU
Additional information
| UPC | 706397991180 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | HCP9379BOSPCA-P25 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 3.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Model | Hellcat Pro |
| Product Type | Striker Fired |
| Shipping Weight | 4.342 |
| Sights | Night Sight Front Only |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 13.3500 |
| Number of Magazines | 1 |
| Package Height | 5.2 |
| Package Width | 9.6 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Sights Type | FIXED |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Out of stock



