SAVAGE 110 APEX HUNTER XP 7MM – 3-9X40 MATTE/BLK ERGO ADJ
$631.00
SAVAGE 110 APEX HUNTER XP 7MM – 3-9X40 MATTE/BLK ERGO ADJ
Additional information
| UPC | 011356573148 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 57314 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 |
| Model | 110 |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Carbon |
| Length | 50.8500 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. Detachable Box |
| Package Height | 8.5 |
| Package Width | 3.75 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:9.50" |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 10.65 |
| Sights | No |
Out of stock



