REMINGTON 700 ALPHA 1 HUNTER – 6.5CM BLACK GREY SPECKLES
$1,598.00
REMINGTON 700 ALPHA 1 HUNTER – 6.5CM BLACK GREY SPECKLES
Additional information
| UPC | 810070688912 |
|---|---|
| Manufacturer | Remington |
| Manufacturer Part Number | R68891 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 7.1 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 8.9 |
| Sights | No Sights |
| Length | 47.3500 |
| Magazine Included | 1 x 4-Round |
| Model | 700 Alpha 1 Hunter |
3 in stock



