Christensen Arms 801-15016-01 Evoke Mossy Oak 7mm Rem Mag 3+1 22″ Flat Dark Earth Cerakote Threaded Barrel, Flat Dark Earth Cerakote Drilled & Tapped Receiver, Picatinny Rail Forend, Mossy Oak Bottoml
$1,024.00
Christensen Arms 801-15016-01 Evoke Mossy Oak 7mm Rem Mag 3+1 22″ Flat Dark Earth Cerakote Threaded Barrel, Flat Dark Earth Cerakote Drilled & Tapped Receiver, Picatinny Rail Forend, Mossy Oak Bottoml
Additional information
| UPC | 840290529443 |
|---|---|
| Manufacturer | Christensen Arms |
| Manufacturer Part Number | 801-15016-01 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 |
| Model | Evoke |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Shipping Weight | 0.0 |
4 in stock



